Historie oddílu

• Vodní oddíl s družinou Albatros vznikl v roce 1945 v 1. středisku Šipka, vůdcem byl Karel Nováček, kterého ale záhy vystřídal Mirko Bernas se zástupcem Jaroslavem Šedivým.
  • V roce 1948 byla skautská činnost zakázána. Obnova činnosti proběhla v roce 1968, kdy byl založen 1. vodní oddíl Albatros pod vedením Františka Tocauera, Gustava Kučera a Jana Cimického.
  • Po opětovném zákaze v roce 1970 pokračoval oddíl ve své činnosti jako vodácký oddíl při ODPM v Písku.
  • Skauting v Písku byl obnoven znovu na jaře 1990. Vzniká 1. přístav vodních skautů, který má pod sebou 3 oddíly. Vedoucím přístavu je zvolen Jan Cimický, zástupci Eva Jiroušová a Zdeněk Pešek. Přístav má registrováno 53 členů.
  • V roce 1995 odešlo z přístavu mnoho členů a zbývající jediný vodní oddíl byl přeřazen do 1. střediska Šipka.
  • V roce (rozpracováno ……)

1.vodní oddíl – sv. Jiří 1946 (zleva: Vl. Beneš, Dáda Tocauer, Jaroslav Šedivý, V. Heller, J. Hošek, M. Bernas, R. Pilař, J. Kulhánek, V. Svoboda, Fr. Novotná, sedící ??)

Vlčata z vodáckého oddílu sjíždějí šlajsnu na Vltavě